Medycyna estetyczna

Oprócz opieki stomatologicznej oferujemy Państwu profilaktyką przeciwstarzeniową. Korzystny wygląd zewnętrzny wpływa nie tylko na samopoczucie i postrzeganie samego siebie, ale także na nasze relacje z otoczeniem, na to, jak jesteśmy odbierani przez inne osoby. Gładka, pogodna twarz, zadbane ciało, zdrowy tryb życia, piękny uśmiech pozwalają osiągnąć harmonię zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Wypełnianie zmarszczek – kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie – wraz z włóknami elastyny i kolagenu – decyduje o sprężystości, elastyczności i gładkości skóry. Dzięki swoim higroskopijnym właściwościom (cząsteczka kwasu wiąże 40 razy więcej wody niż sama waży) pozwala utrzymać właściwy stopień nawilżenia tkanek. Cząsteczki kwasu hialuronowego pełnią ponadto rolę nośnika, umożliwiając transport substancji odżywczych w głąb skóry, a już ich sama obecność w skórze pobudza produkcję kolagenu. Z wiekiem jego zawartość maleje, a w rezultacie – pojawiają się kolejne zmarszczki, skóra traci na gęstości, a kontur twarzy staje się mniej wyraźny. Ten proces można jednak skutecznie odwrócić stosując zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy można podawać praktycznie w każde miejsce na ciele. Wybór preparatu o właściwym składzie i konsystencji zależy od efektów, jakie chcemy uzyskać. Płynnych używa się do likwidacji drobnych zmarszczek, a gęstych – do modelowania twarzy i ciała.

Zastosowanie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego:

  • wypełnianie zmarszczek;
  • wypełnianie bruzd nosowo-wargowych;
  • modelowanie kształtu twarzy;
  • uwydatnianie policzków;
  • powiększanie i ujędrnianie ust;
  • uwydatnianie brody;
  • likwidacja cieni pod oczami;
  • odmładzanie dłoni;
  • korekta kształtu nosa

Zabieg polega na podaniu preparatu w kilku-kilkunastu miejscach. Zabieg jest mało bolesny – można zastosować znieczulenie miejscowe. Nie wymaga rekonwalescencji, zaraz po jego wykonaniu można wrócić do pracy. Przejściowo może pojawić się delikatny obrzęk i zaczerwienienie. Efekt zabiegu jest natychmiastowy i utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Każde kolejne podanie kwasu hialuronowego wydłuża ten czas.

Mezoterapia

Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą stosowaną do regeneracji i poprawy wyglądu skóry oraz jej odmłodzenia. Jest techniką wykorzystującą uraz jako naturalną odpowiedź skóry do stymulacji komórek naskórka i skóry właściwej. Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnych preparatów poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych (lipoliza). Popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie Pacjentów. Mezoterapia igłowa daje długotrwałe rezultaty – koryguje zmarszczki, przywraca gładkość ,szybko poprawia kondycję i wygląd szarej, mało elastycznej skóry. Mezoterapia to jedna z najpopularniejszych technik, dbania o zdrowy wygląd skóry.

Najczęściej jest stosowana w celu:

  • profilaktyki przeciwstarzeniowej, przeciwzmarszczkowej;
  • ujędrniania wiotczejącej skóry;
  • poprawy jakości włosów;
  • poprawy kolorytu i napięcia skóry;
  • wprowadzania do skóry właściwej niezbędnych mikroelementów, aminokwasów, witamin

Mezoterapia przynosi najlepsze efekty wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów.

Przeciwwskazania do mezoterapii:

  • alergia, cukrzyca, choroby nowotworowe;
  • ciąża, okres karmienia piersią;
  • stany zapalne na skórze, opryszczka;
  • skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień);
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna)

Przykładowe ceny zabiegów:

Leczenie nadpotliwości

Choć pocenie się jest normalnym zjawiskiem mającym na celu utrzymanie prawidłowej temperatury ciała, to nadmierna potliwość wywiera bardzo negatywny wpływ na życie zawodowe i towarzyskie. Osoby nią dotknięte zadają sobie wiele trudu, by ukryć tą przypadłość. W wielu sytuacjach jednak nie jest to możliwe. W niektórych zawodach, w których wymagane są kontakty z innymi ludźmi, osoby cierpiące na nadmierną potliwość często odczuwają zażenowanie i niepewność. Przyczyną nadmiernego wytwarzania potu jest wzmożona aktywność układu nerwowego współczulnego. W naszym gabinecie leczymy nadpotliwość przy użyciu toksyny botulinowej (Botox).

Toksynę botulinową wstrzykuje się w okolicę nadmiernie potliwą przy użyciu bardzo cienkiej igły. Ostrzykiwanie pachy jest niemal bezbolesne i nie ma potrzeby stosowania dodatkowego znieczulenia miejscowego. Jedyne objawy uboczne to przejściowe uczucie pieczenia i możliwość wystapienia niewielkich siniaczków.

W miejscu wstrzyknięcia pocenie zanika w 80% w ciągu 2-14 dni. Efekt utrzymuje się kilka miesięcy, po czym blokada ocenia powoli przestaje działać. Zabieg można wielokrotnie powtarzać, a kolejne zabiegi są równie skuteczne.

Osocze bogatopłytkowe - autologiczna regeneracja komórkowa

Osocze bogatopłytkowe (PRP), to zabieg przeznaczony dla osób wymagających, ceniących produkty pochodzenia naturalnego, a także cierpiących na różnego rodzaju alergie.
PRP, to autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego otrzymywany z własnej krwi. Aktywne trombocyty zawarte w osoczu wydzielają ważne dla regeneracji komórek skóry czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu.

W rezultacie nasza skóra odzyskuje:

  • młodość i witalność;
  • gęstość i napięcie;
  • poprawę faktury i kolorytu;
  • regenrację i prawidłowe odżywienie;

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po dwóch tygodniach. Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od pierwszego zabiegu. Poprawę napięcia, elastyczności, gęstości skóry, przebudowę włókien kolagenowych, wypełnienie drobnych zmarszczek uzyskujemy po wykonaniu trzech zabiegów w schemacie 0-1-6 miesięcy. Już po dwóch zabiegach widoczne jest znaczne zagęszczenie włosów i poprawa ich kondycji.

Zabieg jest dość szybki i prosty, wykonywany przez lekarza dermatologa. W pierwszej fazie pobiera się niewielką ilość krwi metodą próżniową. Po odwirowaniu uzyskuje się osocze, zawierające płytki krwi. Po jego zagęszczeniu oraz dodaniu specjalnego odczynnika uzyskuje się ok 4 ml osocza bogatopłytkowego.
Zabieg wykonywany jest jednorazowo, może być powtarzany, w zależności od szybkości naturalnych procesów starzenia się skóry. Program może być stosowany w serii 3 lub 4 zabiegów ostrzykiwania skóry twarzy, szyi, dekoltu lub innych okolic wymagających regeneracji.

Wskazania:

  • rewitalizacja, odmładzanie skóry twarzy, okolicy oczu, szyi, dekoltu i dłoni;
  • korekcja zmarszczek i fałd;
  • regeneracja skóry po zabiegach dermatologicznych i chirurgii plastycznej;
  • nadmierne wypadanie włosów;
  • włosy zniszczone, pozbawione blasku;
  • wypełnienie blizn potrądzikowych;
  • polecany dla osób z ryzykiem wystąpienia alergii

Przeciwwskazania oraz skutki uboczne

Ponieważ wszystkie elementy składowe otrzymywane w PRP charakteryzują się pochodzeniem autologicznym, ryzyko miejscowej reakcji immunologicznej, nietolerancji, alergii jest wykluczone.

  • choroby krwi;
  • nowotwory;
  • ciąża i karmienie piersią;
  • przyjmowanie leków wydłużających krwawienie (np. aspiryna)

Zabiegi laserowe

Fraxel jest najnowszym osiągnięciem techniki laserowej stosowanej w dermatologii w celu intensywnej regeneracji skóry. Efektem działania jest odmłodzenie skóry, wygładzenie zmarszczek, likwidacja blizn, rozstępów, rozszerzonych porów i różnego rodzaju przebarwień.

FRAXEL to laser emitujący światło o długości 1550nm, którego energia jest absorbowana przez zawartą w komórkach naskórka i skóry właściwej wodę. Światło lasera wytwarza strumień impulsów o mikroskopijnej średnicy, rozrzucanych równomiernie po skórze dzięki głowicy skanującej. FRAXEL nie naświetla jednorodnie powierzchni skóry ale „dziurkuje” ja tysiącami mikroskopijnych „igieł”. Powstają fragmentaryczne (fractional- stad nazwa metody), mikroskopowe uszkodzenia (MTZ- microthermal treatment zones) skóry spowodowane podgrzaniem tkanek. Impulsy lasera wnikają w skórę w odpowiedniej odległości tak, by nie powodować oparzenia ale skutecznie pobudzić skórę właściwą do regeneracji. Jest to możliwe dzięki temu, że każde punktowe uszkodzenie otoczone jest fragmentem nieuszkodzonej, zdrowej tkanki, co pozwala na szybką odnowę.

Gęstość impulsów jest precyzyjna i regulowana na całej powierzchni działania. Laser FRAXEL wywołuje zmianę struktury skóry głęboko pod naskórkiem (do 2mm), tworząc unikalne warunki do pełnej i trwałej regeneracji kolagenu i elastyny. Podczas zabiegu wiązka laserowa przenika przez naskórek nie uszkadzając go. Działa on jak opatrunek, dzięki czemu skóra potrzebuje niewiele czasu, aby się zregenerować. Sumując, FRAXEL umożliwia wymianę pewnej puli komórek skóry starych wiekiem lub uszkodzonych procesem chorobowym na zupełnie nowe zdrowe komórki.

Przebieg zabiegu:

W trakcie zabiegu lekarz „dziurkuje” skórę impulsami lasera za pomocą głowicy. Ilość „przejść” przez skórę może wahać się od 6 do 10. W trakcie jednego zabiegu „dziurkuje” się ok. 20-25% leczonej powierzchni skóry. Dzięki temu zachowujemy pozostałe 75-80% nienaruszonej zdrowej skóry, która potrzebna jest do przebudowy kolagenu i szybkiego gojenia.
Zabieg jest dość bolesny, wykonujemy go w znieczuleniu lokalnym (krem EMLA), oraz stosujemy zewnętrzne aparaty schładzające skórę w trakcie zabiegu (cooler).
Bezpośrednio po zabiegu na skórze pojawia się zaczerwienienie i obrzęk. Może wystąpić pieczenie, świąd, skóra jest napięta i sucha. Stan taki utrzymuje się ok. 2-3 dni. Następnie pojawia się drobnopłatowe złuszczanie naskórka – jest to wynik ewakuacji martwych komórek skóry na zewnątrz. Dodatkowo procesowi gojenia może towarzyszyć delikatne zbrązowienie naskórka, utrzymujące się do 2 tygodni. Pełny rezultat zabiegu widoczny jest po ok. 4-5 tygodniach. Aby uzyskać najlepsze efekty należy wykonać serię 3-5 zabiegów w odstępach 3-6 tygodni. Przebudowa kolagenu powodująca dalsze wygładzanie i ujędrnianie skóry będzie trwała jeszcze przez 6-12 miesięcy po zabiegu.

Postępowanie po zabiegu:

  • pielęgnacja skóry łagodnymi kremami nawilżającymi i regenerującymi (np. Cetaphil PS, Physiogel, Cicalfate Avene, Hydrabio Bioderma itp.);
  • ochrona przeciwsłoneczna – stosowanie kremów z SPF > 30 przez okres ok. 4 tygodni po zabiegu;
  • makijaż: można wykonać już następnego dnia po zabiegu;
  • rekonwalescencja społeczna: 1-3 dni, ale zazwyczaj już następnego dnia po zabiegu można powrócić do pracy

Nie opisano dotychczas żadnych trwałych działań niepożądanych (blizny, infekcje) terapii laserem FRAXEL. W przypadkach bardziej intensywnych zabiegów możliwe jest pojawienie się przejściowo niewielkich pęcherzy i/lub czasowych przebarwień (gł. u pacjentów z ciemniejszą karnacją).

Wskazania do zabiegów z użyciem FRAXEL:

  • blizny trądzikowe;
  • odmładzanie skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni;
  • usuwanie drobnych zmarszczek okolicy oczu;
  • poprawa owalu twarzy;
  • poprawa gestości i sprężystości skóry;
  • zamykanie rozszerzonych porów;
  • odnowa uszkodzonej przez słońce skóry, w tym rogowaceń słonecznych;
  • rozstępy;
  • wiotkość skóry ramion, brzucha, po porodzie;
  • usuwanie przebarwień

Przeciwwskazania:

  • terapia doustna izotretinoiną (Izotek, Curacne, Aknenormin) lub steroidami;
  • nowotwory skóry;
  • ciąża i okres karmienia piersią;
  • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe skóry;
  • przewlekłe zapalne dermatozy (np. łuszczyca, atopowe zapalenie skóry);
  • świeża opalenizna (na tydzień przed zabiegiem);
  • okres 4 tygodni od wypełniania zmarszczek;
  • blizny przerosłe i keloidy nie kwalifikują się do terapii Fraxelem

Utrata włosów, łysienie

Zjawisko wypadania włosów jest normalne. Każdy z nas traci codziennie nawet do 100 włosów. O łysieniu możemy mówić dopiero, jeżeli zostanie zaburzona równowaga pomiędzy ilością włosów rosnących a wypadających. Łysienie odnosi się do każdego rodzaju wypadania włosów, występującego zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Może być dziedziczne lub spowodowane zachodzącymi procesami starzenia i zmianami hormonalnymi. Występuje łysienie "miejscowe" (dotyka określone fragmenty skóry głowy) lub "całościowe" (dotyka całą skórę głowy). Wypadanie włosów jest zjawiskiem normalnym – codziennie ubywa nam ich około setki. Powinno niepokoić, kiedy liczba wypadających włosów jest większa, niż odrastających. Nadmierne wypadanie włosów, podobnie zresztą jak łysienie typu męskiego, jest nie tylko poważnym defektem estetycznym, lecz także schorzeniem, które wymaga terapii. Jest wiele przyczyn, które nasilają wypadanie włosów. Skuteczność terapii łysienia uzależniona jest każdorazowo od właściwej diagnozy lekarskiej. Doskonałe efekty daje terapia łączona, która uwzględnia leczenie farmakologiczne (przyjmowanie środków doustnych), stosowanie preparatów zewnętrznych wspomagających leczenie i odżywcze zabiegi medyczne.

Leczenie da efekty jeżeli mieszek włosowy jeszcze nie obumarł. Jeżeli nie podejmie się leczenia na czas, ryzykuje się trwałym ubytkiem włosów. Bardzo ważne jest ustalenie przyczyny łysienia (np. zaburzenia hormonalne, niedobory żelaza, dieta wegetariańska). W zależności od potrzeb należy podjąć leczenie farmakologiczne, przyjmować suplementy diety i/lub poddać się zabiegom mezoterapii. Łysienie i nadmierne wypadanie włosów leczymy skutecznie mezoterapią podając mieszankę, której składniki likwidują poszczególne przyczyny. Peptydy miedzi neutralizują działanie męskich hormonów odpowiedzialnych za wypadanie włosów, a 3 czynniki wzrostu pobudzają cebulki włosowe do wytwarzania nowych włosów. Dzięki składnikom nawilżającym i rewitalizującym (kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy i antyoksydanty) terapia sprawia, że włosy są grubsze, bardziej lśniące i zdrowsze. Najczęściej stosuje się jeden zabieg tygodniowo przez 4-5 kolejnych tygodni. Aby utrzymać rezultaty zaleca się regularne zabiegi raz na 1-2 miesiące.
Doskonałe rezultaty daje terapia osoczem bogatopłytkowym. Jest to dotychczas jedyna skuteczna terapia przy silnej utracie włosów u mężczyzn.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza to jedną z metod medycyny estetycznej, która pozwala w sposób precyzyjny i bezoperacyjny trwale i skutecznie zredukować tkankę tłuszczową. Zabieg polega na wprowadzeniu do wybranych okolic ciała preparat uzyskiwanym z soi powodujący rozkład komórek tłuszczowych.

Najlepsze efekty daje u osób szczupłych lub z niewielką nadwagą, u których ciężko pozbyć się tkanki tłuszczowej przy pomocy intensywnych ćwiczeń czy diet. U pacjentów z rozległą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny. Lipoliza iniekcyjna jest jedną z lepszych metod na pozbycie się cellulitu. Lipoliza służy do redukcji tylko miejscowo nagromadzonego tłuszczu z takich partii ciała jak podbródek, kolana, uda, brzuch czy ramiona.W przypadku, gdy nie chcemy lub nie możemy poddać się tradycyjnej liposukcji lipoliza może być alternatywnym wyborem. Nie pozostawia nierówności, nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, jest mniej bolesna oraz stosunkowo nie droga. Lipolizę można także zastosować w okolicach twarzy – np. do redukcji podbródka, zmniejszenia policzków.
Nie jest to jednak zabieg dla osób niecierpliwych, gdyż na efekty trzeba poczekać kilka tygodni.

Podczas zabiegu wykorzystuje się preparat, którego doprowadza do uszkodzenia komórek tłuszczowych gromadzących trójglicerydy. W wyniku takiego działania uwalniane są zapasy tkanki tłuszczowej, które wraz z krwią trafiają do wątroby gdzie są następnie metabolizowane i usuwane z organizmu.

Po zabiegu na obszarze ostrzykniętej okolicy pojawia się stan zapalny, co objawia się podwyższoną temperaturą, obrzękiem, zwiększoną tkliwością. Dyskomfort może utrzymywać się od kilku do kilkunastu dni. Można go zmniejszyć stosując leki przeciwbólowe oraz poddając się zabiegom drenażu limfatycznego.

Wskazania:

  • podwójny podbródek;
  • worki pod oczami;
  • zmniejszenie tkanki tłuszczowej okolic policzków;
  • nadmiar tkanki tłuszczowej na udach, biodrach;
  • nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu;
  • tkanka tłuszczowa zlokalizowana nad kolanami, po wewnętrznej stronie ud;
  • ginekomastia męska;
  • tłuszczaki

Przeciwwskazania:

  • ciąża, karmienie piersią;
  • ostre choroby tarczycy i nerek;
  • choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem;
  • infekcje skórne w miejscu zabiegu;
  • gorączka;
  • uczulenie na składniki preparatu

Kolegen - regeneracja

Po 25 roku życia zaczynamy tracić aż 1,5% kolagenu rocznie, czego efektem jest powstanie pierwszych zmarszczek. Możemy jednak temu przeciwdziałać, a najlepszym sposobem w walce z utratą kolagenu jest uzupełnianie jego niedoborów oraz niwelowanie efektów jego ubytku. Teraz możemy to osiągnąć dzięki zabiegowi z wykorzystaniem włoskiego kolagenu LINERASE, przeznaczonego do regeneracji i odbudowy tkanek. Peparat Linerase ten pobudza fibroblasty do wytwarzania włókien, endogennego kolagenu, jako nowego wypełnienia tkanki. To nowoczesny i bezpieczny preparat do podawania śródskórnego.
Preparat nie wywołuje skutków ubocznych ani reakcji alergicznych, a jego stosowanie w połączeniu z lidokainą sprawia, że procedura zabiegu jest właściwie bezbolesna. Jest to jedyny dostępny na rynku kolagen typu I, przeznaczony do zabiegów medycyny estetycznej.

Wskazania:

  • wspomaganie biorewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni;
  • regeneracja tkanki łącznej skóry właściwej;
  • leczenie blizn, rozstępów;
  • zmniejszenie oznak starzenia się skóry – redukcja zmarszczek;
  • poprawa elastyczności i sprężystości skóry skóry brzucha po ciąży, odchudzaniu, wewnętrznej części ramion, pośladków, ud;

Całkowita kuracja składa się z 2 do 4 zabiegów w zależności od zaleceń lekarza oraz stanu skóry pacjentki, a pierwsze efekty są widoczne już po 7-14 dniach. Po tym czasie widać różnicę w elastyczności i gęstości skóry, można cieszyć się efektami młodszego wyglądu.

Przeciwwskazania:

  • ciąża, okres karmienia piersią;
  • choroby autoimmunologiczne;
  • cukrzyca;
  • tendencje do powstawania bliznowców;
  • aktywne zakażenia okolicy zabiegu;
  • choroba nowotworowa

Nie zaleca się łączyć zabiegu LINERASE w czasie tej samej sesji zabiegowej z zabiegami laserowymi, głębokimi chemicznymi peelingami oraz dermabrazją. Wymienione procedury można zastosować zachowując 14-dniowy odstęp.

Hydrobalans i Hydromax

Hydrobalans i Hydromax to nowatorskie metody rewitalizacji skóry, które zapewniają długotrwałe, głębokie nawilżenie tkanek. Polegają na śródskórnym wstrzykiwaniu preparatu stabilizowanego kwasu hialuronowego w sposób podobny do mezoterapii, w której jednak dotychczas stosowano tylko kwas hialuronowy niestabilizowany.

Tym co wyróżnia preparaty do zabiegu hydrobalans i hydromax to znacznie większy stopnień usieciowania kwasu hialuronowego. Ponadto mogą być one podawane do dolnych warstw skóry, dzięki czemu poprawiają uwodnienie tkanek miękkich i stymulują do produkcji nowego kolagenu. W rezultacie zaaplikowany kwas hialuronowy sprawia, że skóra odzyskuje właściwy poziom nawilżenia, poprawia się jej jędrność, elastyczność i napięcie. Skóra zyskuje świeżość, witalność i młodzieńczy wygląd. Stanowi to zupełnie nowe, fizjologiczne podejście do odmładzania i profilaktyki starzenia się skóry.

Niepowtarzalną zaletą stosowania tych preparatów jest długotrwałość efektów zabiegu, ponieważ charakteryzują się wysoką trwałością, a zaaplikowane w głębokie warstwy oddziałują pozytywnie na skórę przez wiele miesięcy, dając efekt głębokiej rewitalizacji i nawilżenia.

Zalecane do:

  • rewitalizacji skóry, szczególnie w obszarach mających opinię "trudnych do poprawy";
  • wrażliwej skóry wokół oczu i ust;
  • cienkiej skóry twarzy i szyi;
  • grzbietów dłoni;

Zabieg zalecany jest każdej kobiecie i mężczyźnie, którzy zauważają pierwsze zmiany w wyglądzie skóry twarzy i ciała, a zwłaszcza utratę nawilżenia i jędrności. Zazwyczaj dzieje się tak po 30 roku życia. Poza tym Hydrobalans może być wykonywany jako zabieg dodatkowy i uzupełniający pomiędzy innymi zabiegami, jak wypełnienia kwasem hialuronowym, lifting wolumetryczny i soft lifting, zabiegi laserowe, fotoodmładzanie i peelingi medyczne.

Do osiągnięcia optymalnego efektu zalecane są 3 zabiegi w odstępach 3–4 tygodniowych. Cykl zabiegów można powtórzyć po 6 miesiącach.

Skóra naczynkowa

System VariLiteTM firmy Iridex (USA) stanowi kompleksowe rozwiązanie w dziedzinie laserowego leczenia zmian skórnych. Znajduje zastosowanie w terapii wielu schorzeń, m. in. przy leczeniu zmian naczyniopochodnych, zmian naczyń kończyn dolnych, łagodnych zmianach barwnikowych, zmianach skórnych.

Zmiany naczyniowe, niezłośliwe zmiany barwnikowe, zmiany skórne oraz nadmierne owłosienie mogą być leczone laserowo przy użyciu światła widzialnego oraz o długości fali zbliżonej do podczerwieni. Światło lasera jest pochłaniane przez oksyhemoglobinę i melaninę. Dzięki temu możemy selektywnie nagrzewać nawet drobne fragmenty zmian.

Leczenie naczyniowych zmian patologicznych:

  • rozszerzone naczynia krwionośne;
  • leczenie żył kończyn dolnych;
  • popękane naczyna włosowate - tzw. "pajączki";
  • trądzik różowaty;
  • naczyniaki starcze

Leczenie zmian pigmentacyjnych:

  • piegi;
  • brodawki;
  • przebarwienia;

Leczenie zmian skórnych:

  • brodawki miękke lub starcze;
  • zrogowacenia naskórka